Pierwsze spotkania w bibliotece w Bukownie

Rozpoznawanie warzyw i owoców, segregowanie śmieci, ciekawe budowle architektoniczne – to tematy spotkań, które odbyły się w lipcu Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bukownie (województwo małopolskie).

Pierwsze spotkanie odbyło się 12 lipca i było inspirowane książką Ronne Randal pt. „Dlaczego warzywa i owoce są dobre?”. Wzięło w nim udział ośmioro dzieci. Podczas praktycznych zajęć związanych z tematyką książki, dzieci rozpoznawały poszczególne owoce i warzywa oraz ich smaki.

Temat drugiego spotkania to „Dbajmy o środowisko naturalne”. Podczas spotkania dzieci słuchały fragmentów książek o naturze i ekologii, uczyły się, jak dbać o środowisko, wykonywały prace plastyczne i praktyczne zadania (sortowanie śmieci do odpowiednich worków). W spotkaniu wzięło udział 10 dzieci.

Kolejne spotkanie odbyło się pod hasłem „Zostań małym architektem”. Wykorzystano książkę pt. „Jak to działa? Pierwsza biblioteka wiedzy”. W spotkaniu wzięło udział 10 dzieci. Uczestnicy poznawali ciekawe budowle oraz budowali własne konstrukcje, korzytajac z takich materiałów, jak pocięta gąbka, rolki po papierze, drewniane patyczki i masa plastyczna.

Nadesłała: Krystyna Lubaszka, Miejska Biblioteka Publiczna w Bukownie

Zdjęcia: Miejska Biblioteka Publiczna w Bukownie

Nadesłała: Krystyna Lubaszka, Miejska Biblioteka Publiczna w Bukownie, zdjęcia: Miejska Biblioteka Publiczna w Bukownie