Bieg po zdrowie – spotkanie z Michałem Tyburkiem

16 października 2019 r. Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. KEN w Lublinie odwiedziła grupa dzieci z Przedszkola nr 36. Mali czytelnicy wzięli udział w spotkaniu „Bieg po zdrowie” w ramach projektu „Para-buch! Książka w ruch!”. Zajęcia przygotowała Katarzyna Kapek, która zaprosiła do współpracy Michała Tyburka.

Michał Tyburek wygrał w 2017 r. Bieg Rzeźnika Ultra, jedno z najtrudniejszych wyzwań dla biegaczy. Pokonał dystans 140 km (faktycznie 145 km), w czasie 19 godz. i 40 min. Kilka miesięcy wcześniej biegał na trasie Orlen Warsaw Marathon. Wystartował także w Łemkowyna Ultra-Trail®, gdzie przebiegł 150 km.

Ekspert zachęcał dzieci do zdrowego trybu życia. Przedstawił im ćwiczenia, wyjaśnił dlaczego aktywność fizyczna jest tak ważna dla zdrowia człowieka. Omówił piramidę żywieniową oraz przygotował dla uczestników loterię z prostymi ćwiczeniami.

Po spotkaniu z ekspertem dzieci odrysowały swoje stopy. Następnie z zaciekawieniem oglądały książki dotyczące zdrowia i ludzkiego ciała. Na zakończenie K. Kapek zaprosiła wszystkich do Galerii na piętrze, gdzie prezentowane są wystawy prac plastycznych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za spotkanie!

Galeria
http://ken.pbw.lublin.pl/pbw/pliki/file/Galerie/M.Tyburek-16.10.2019-galeria/album/index.html

Relację nadesłała Katarzyna Kapek, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Lublinie