Anatomia małego człowieka – spotkanie w Złoczewie

„Anatomia małego człowieka” to temat kolejnego spotkania zorganizowanego w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Złoczewie dla uczestników projektu „Para buch- książka w ruch!”. Tym razem zajęcia prowadziła pani wolontariusz – Halina Żarnecka.

Podczas zajęć został wykorzystany szkielet ludzki – dzięki temu wiedza o budowie ludzkiego organizmu była bardziej przyswajalna. Dzieci zapoznały się z podstawowymi funkcjami narządów człowieka, oglądały modele organów i sprawdzały ich umiejscowienie w ludzkim ciele. Dowiedziały się m.in., że szkielet ludzki jest złożony z ponad 200 kości, że wokół nich znajdują się mięśnie – tkanka, która pozwala nam się poruszać oraz utrzymywać się w pionie. Dzięki modelowi szczęki dzieci zrozumiały, że należy dbać o zęby, a wizyta w gabinecie stomatologicznym nie jest taka straszna.

W trakcie zajęć dzieci były bardzo ożywione i zadawały wiele pytań. Ich ciekawość została zaspokojona, a na koniec spotkania same mogły wykazać się zdobytą wiedzą rozwiązując quiz. Pani wolontariusz zachęcała dzieci do sięgania po książki popularnonaukowe dotyczące anatomii człowieka, m.in. „Gabinet anatomii”. Album ten pozwala na poznanie budowy i działania najważniejszych części ciała w ciekawej technice graficznej. Książkę dzieci oglądały na trzy różne sposoby, dzięki dołączonym kolorowym filtrom.